Суд обрав для Труханова заставу розміром 30 млн грн та особисті зобов'язання

UA: Cуспільне мовлення

Вищій антикорупційний суд не став відправляти мера Одеси до СІЗО, як наполягали представники САП та НАБУ, та обрав для нього запобіжний захід у вигляді застави розміром 30 мільйонів гривень. Про таке повідомила кореспондентка Суспільного, яка слідкувала за процесом.

11 жовтня ВАКС продовжив слухати справу НАБУ та САП про створення та функціонування злочинної організації в Одесі. До неї, як вважають правоохоронців, був залучений мер міста Геннадій Труханов, бізнесмен Володимир Галантерник та декілька посадовців. Злочинна схема полягала у виведенні земельних ділянок з власності громади та передача їх під забудову приватній компанії "Будова".

Так, упродовж 2016-2019 років громада міста через схему злочинної організації, зазначають у НАБУ, втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 мільйон гривень. Загальний розмір завданої шкоди за результатами експертизи становить 689 млн грн.

Як зазначала сторона обвинувачення, Труханов зловживав свої службовим становищем мера та підписував документи щодо надання об'єктів у право власності.

За 2 дні розгляду справи, а саме 8 та 11 жовтня, суддя Оксана Олійник та інші учасники процесу дослідили письмові докази 9-ти томів. В них сторона обвинувачення розповідала де, коли та хто був причетний до передачі комунальних об'єктів забудовнику. В документах прокурори зачитували приватні листування чиновників, розшифровані телефонні дзвінки та досліджували підписані документи міським очільником.

Сам Труханов та його захисники провину не визнали, та зазначили, що як підозра, так й решта документів зі справи в цілому необґрунтовані, суперечать Кримінально-процесуальному кодексу та недоведені. Міський голова зазначав, що всі документі, які він підписував, до цього проходили розгляд в профільних депутатських комісіях та юридичному департаменті міськради, де "працюють професіонали своєї справи". Крім того, очільник міста зазначив, що земельні ділянки залишаються у власності громади, оскільки були орендовані забудовником. Гроші з цієї оренди щорічно йдуть на поліпшення умов проживання у місті, додав мер.

Після нарадчої кімнати суддя вирішила для Труханова обрати заставу розміром 30 млн грн та особисті зобов'язання.

Що відомо 6 жовтня Генпрокурор Ірина Венедіктова підписала 5 підозр: меру Одеси, посадовцям і одному "відомому одеситу". "На наше переконання, всі ці люди (абсолютно не виключено, що кількість підозрюваних може збільшитись) були причетні до цілого ряду злочинних дій, спрямованих на заволодіння земельними ділянками в Одесі", — написала у своєму Facebook Венедіктова. Згодом у НАБУ оголосили про те, що підозрюваних у справі про незаконне заволодіння земельними ділянками 16. 10 із них є учасниками злочинної організації, решта — співучасники вчинення інших злочинів. Цих людей звинувачують у відмиванні 689 мільйонів гривень. Як зазначив у коментарі Суспільному адвокат одного з фігурантів Тарас Прошиванюк, прокуратура вимагатиме для мера Одеси Геннадія Труханова заставу у розмірі 120 мільйонів гривень. 8 жовтня Вищий антикорупційний суд не зміг за один робочий день дослідити всі томи справи Геннадія Труханова аби обрати для нього запобіжний захід у справі НАБУ, тож оголосив в процесі перерву до понеділка, 11 жовтня. Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області