Колаборанту з "виборчої комісії" в окупованому Криму повідомлено про підозру за сприяння окупантам

АСПІ

Члену так званої "виборчої комісії" в тимчасово окупованому росіянами Криму повідомлено про підозру. Чоловік проводив організаційні заходи та забезпечував проведення незаконних виборів до Держдуми РФ на території українського півострова.

Прокуратура автономії повідомила про підозру громадянину України, "члену виборчої комісії Республіки Крим", який з 2010 року перебував у складі виборчої комісії АР Крим. У 2014 році, коли окупанти намагалась легітимізувати незаконну анексію півострова, підозрюваний увійшов до складу так званої "Комісії АР Крим по проведенню загальнокримського референдуму", забезпечивши його підготовку та проведення шляхом утворення виборчих дільниць, їх організаційно-методичного, матеріально-технічного та документального забезпечення, інформують у відомстві.

Підозрюваний брав участь в організації та проведенні нещодавніх виборів до Державної Думи РФ на території окупованого півострова. При цьому, на нього також було покладено обов’язки контролю за виготовленням та доставкою бюлетенів для проведення незаконних виборів. Тобто своїми діями він забезпечував функціонування окупаційного органу та сприяв представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України. Колаборанту повідомлено про підозру за статтями "державна зрада", "посягання на територіальну цілісність і недоторканність України" та "дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, за попередньою змовою групою осіб".

ASPI news повідомляла, що Україна затвердила санкції за організацію "виборів" в окупованому Росією Криму та районах Донеччини. У списку 95 громадян України та РФ. США офіційно не визнає вибори до Держдуми РФ на окупованих територіях та закликає Росію вивести війська з України.