Член окупаційного виборчкому Криму дістав підозру у низці злочинів

depo.ua

Член окупаційного виборчкому Криму дістав підозру одразу за низкою статей Кримінального кодексу України.

Як повідомили у прокуратурі АР Крим і Севастополя, у скоєні злочинів підозрюється громадянин України – колишній член виборчої комісії АР Крим, який після окупації півострову Росією пішов працювати на окупантів. Зокрема, увійшовши до складу так званої "Комісії АР Крим по проведенню загальнокримського референдуму", забезпечив його підготовку та проведення, передає Depo.Крим.

Також цей "член виборчкому з правом вирішального голосу" брав участь в організації та проведенні нещодавніх виборів до Державної Думи Росії на території окупованого півострова. Серед іншого, на нього були покладені обов’язки контролю за виготовленням та доставкою бюлетенів для проведення незаконних виборів. "Своїми діями підозрюваний забезпечував функціонування окупаційного органу та сприяв представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України", – прокоментували у прокуратурі.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада), ч. 2 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст.109 КК України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, за попередньою змовою групою осіб).

Досудове розслідування здійснюється ГУ СБУ в АР Крим.

Раніше повідомлялося, що організаторка "загальнокримського референдуму" дістала нові підозри через участь в незаконних виборах.