СБУ затримала групу, яка вербувала людей на війну у Сирію

Hromadske.ua

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Вербуванням займався 27-річний киянин. Він залучив ще двох мешканців Київської області і разом вони шукали підготовлених бійців по всій Україні.

За участь у збройному конфлікті на території Сирії найманцям обіцяли грошову винагороду у розмірі від 5 до 10 тисяч доларів США на місяць — залежно від рівня їхньої бойової підготовки.

Найманців набирали серед спортсменів, військовослужбовців, добровольців, які брали участь війна на Донбасі або з будь-яким іншим бойовим досвідом поводження зі зброєю.

У помешканнях зловмисників провели обшуки. Затриманим обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Як повідомили в Офісі генпрокурора, підозри затриманим оголосили за фактом вербування найманців з метою використання у збройних конфліктах, воєнних або насильницьких діях (ч. ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 447 КК України). За даними слідства, вербуванням вони займалися з лютого 2020 року по березень 2021 року.

Війна у Сирії

Вона триває там з 2011 року, її жертвами стали близько 400 тисяч людей, мільйони стали біженцями. Особливо від конфлікту страждає провінція Ідліб на північному заході Сирії, яка межує з Туреччиною. Із 2017 року там велися найбільш запеклі бої. Із грудня 2019 року війська Асада за підтримки Росії почали там військову операцію «Світанок Ідлібу», метою якої було здобуття контролю над більшою частиною Ідлібу. Сторони конфлікту отримують військову допомогу від інших держав. Зокрема, підтримку урядовим силам надають Росія й Іран, тоді як сирійська опозиція отримує допомогу від західних держав, Туреччини і країн Перської затоки.

Через 10 років після початку збройного конфлікту в Сирії економіка країни перебуває в занепаді.