Одному з власників «Дельта Банку» оголосили підозру в розтраті 1 млрд гривень — Венедіктова

Громадське радіо

Одному з власників «Дельта Банку» повідомили про підозру в розтраті 1 млрд гривень. Крім нього повідомили про підозру двом заступникам голови ради директорів банку, а також директору однієї з пов’язаних фінансових компаній.

Про це повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова.

За її словами, слідство встановило низку епізодів, серед яких – факт продажу банком боргу без будь-якої оцінки.

«42 млн грн боргу було продано за ціною 4 млн грн. Та навіть цих коштів банк не отримав – «вигідну» операцію провернули через коригування залишків на рахунках в системі бухгалтерського обліку. А покупцем дешевого кредиту стала фінансова компанія заснована власником ПАТ «Дельта Банк», директор якої за сумісництвом обіймав в Банку адміністративну посаду. В цій схемі крім майнових прав на кредитну заборгованість, спільники вивели з-під застави нерухомість вартістю близько 16 млн грн. Нікчемність більшості подібних правочинів встановлена судовими рішеннями в порядку господарського судочинства», – йдеться у дописі.

Венедіктова додала, що про розкрадання коштів свідчать факти видачі за вказівкою власника банку 160 млн грн кредиту підприємству, бенефіціаром якого є його близький родич. При цьому заставою за цим кредитом були 8 земельних ділянок, вартість яких завищена у понад 100 разів. За аналогічною схемою власник банку організував видачу кредитів на фірми-одноденки, що не мали жодних активів та заставного майна.

«Для відшкодування заподіяної шкоди у кримінальному провадженні арештовані активи власника банку на суму 790 млн грн. Зокрема накладено арешт на близько 200 земельних ділянок в Київській, Чернігівській та Івано-Франківській областях. Крім того, арештовано 1 млн доларів з рахунку Голови Ради директорів в одному з швейцарських банків. Прокурори вручили власникові «Дельта банку» клопотання про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у понад 1 млрд грн», – пише генпрокурорка.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS