Ексвласнику Дельта Банку повідомили про підозру в розтраті 1 млрд грн

Finance.ua

Правоохоронці повідомили про підозру одному з колишніх власників Дельта Банку – у минулому голові наглядової ради фінустанови у розтраті коштів та майна банку на понад 1 млрд грн.

Про це повідомила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

«Сьогодні наші прокурори спільно зі слідчими Нацполіції повідомили про підозру одному з власників ПАТ «Дельта Банк». Він же свого часу обіймав посаду голови спостережної ради цієї фінустанови. Підозрюваному інкримінується розтрата майна та коштів зі збитками в понад 1 млрд грн», – написала вона.

Крім нього повідомлення про підозру одержали двоє заступників голови ради директорів банку, а також директор однієї з пов’язаних фінансових компаній.

Венедіктова не називає прізвище підозрюваного, проте ймовірно йдеться про ексвласника Дельта Банку Миколу Лагуна, який у минулому також обіймав посаду голови наглядової ради банку.

За її словами, Офіс генпрокурора координує розслідування у провадженнях стосовно топ-10 боржників Нацбанку та Фонду гарантування вкладів.

«Сукупна заборгованість цих банків перед власними вкладниками, не покрита виплатами Фонду, складає більше 120 млрд грн. І частина цих коштів, за даними правоохоронців, банально розтрачена та розкрадена власниками та менеджментом цих установ», – зазначає генпрокурорка.

Слідство також встановило ряд епізодів, серед яких факт продажу боргу банком без будь-якої оцінки. 42 млн грн боргу було продано за ціною 4 млн грн.

«Та навіть цих коштів банк не отримав – «вигідну» операцію провернули через коригування залишків на рахунках в системі бухгалтерського обліку. А покупцем дешевого кредиту стала фінансова компанія, заснована власником ПАТ «Дельта Банк», директор якої за сумісництвом обіймав в банку адміністративну посаду», – пише генпрокурорка.

Також у цій схемі крім майнових прав на кредитну заборгованість, спільники вивели з-під застави нерухомість вартістю близько 16 млн грн. Нікчемність більшості подібних правочинів встановлена судовими рішеннями в порядку господарського судочинства.

Також про безпосереднє розкрадання коштів свідчать факти видачі за вказівкою власника банку 160 млн грн кредиту підприємству, бенефіціаром якого є його близький родич. При цьому заставою за цим кредитом були 8 земельних ділянок, вартість яких завищена більше ніж у 100 разів.

«За аналогічною схемою власник банку організував видачу кредитів на фірми-одноденки, що не мали жодних активів та заставного майна», – зазначає Венедіктова.

Для відшкодування заподіяної шкоди у кримінальному провадженні арештовані активи власника банку на суму 790 млн грн. Зокрема накладено арешт на близько 200 земельних ділянок в Київській, Чернігівській та Івано-Франківській областях. Крім того, арештовано $1 млн з рахунку голови ради директорів в одному зі швейцарських банків.

Прокурори вручили власникові Дельта Банку клопотання про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у понад 1 млрд грн.