Смерть депутата Полякова: водій таксі розповів нові подробиці

Воля народу

За новою версією, депутата пересадили до таксі з іншої машини

Водій таксі, в якому їхав народний депутат Антон Поляков (https://zn.ua/img/article/4709/12_main-v1633954521.jpg) (фракція "За майбутнє"), змінив свідчення і розповів, за яких обставин насправді погодився підвезти пасажира.

За словами адвоката таксиста, він збрехав під тиском правоохоронців.

Згідно з новою версією, Поляков не ловив машину на зупинці в Дніпровському районі Києва, депутата підвезли іншою машиною, а таксиста попросили відвезти його додому.

"Він не знав і не міг знати, чи вони щось вживали, чи не вживали. Він збрехав, що він підібрав його на транспортний зупинці, а насправді, йому його підвезли з іншої машини і попросили доставити додому. От і все. Спочатку він вирішив не вплутувати інших людей, тому сказав, що забрав із зупинки і віз", - розповів адвокат в інтерв'ю «ТСН».

Довести правдивість нової версії буде складно, вважає він: «Слідів немає, експертиза не покаже».

Водночас водій підтвердив попередні свідчення про те, що в машину депутат сів у свідомості, але майже одразу у нього почалися нудота і судоми. Везучи пасажира до лікарні, водій перевищив швидкість, його зупинила патрульна поліція. Поки депутату надавали допомогу правоохоронці, таксист зателефонував до швидкої.

Адвокат водія стверджує, що з боку правоохоронців була низка порушень. Його підзахисного замість трьох годин протримали у відділку майже добу, не повідомляли захисту, де проводитьься допит і коли клієнта відпустять. Але судитися з поліцією водій не планує.

За даними журналістів, у 2017 році водій був судимий за торгівлю людьми - за ч.2 статті 149 КК України.

Нагадаємо, про смерть народного депутата стало відомо вранці 8 жовтня. Непритомного Полякова знайшли в таксі співробітники патрульної служби. За словами водія, він підібрав пасажира на зупинці в Дніпровському районі Києва, за кілька хвилин поїздки тому стало зле.

Поліцейські проводили реанімаційні заходи, викликали швидку. Реанімувати Полякова намагалися і прибулі на виклик медики, але врятувати чоловіка не вдалося. Згідно з результатами розтину, смерть настала внаслідок гострої коронарної недостатності, гострої ішемічної хвороби серця.

У день смерті Поляков вечеряв із помічником своєї колеги з групи «За майбутнє» Русланом Джамбулатовим. Правоохоронці відкрили справу за ч. 1 статті 115 (умисне вбивство) КК України, однак Джамбулатова не затримували.

Антон Поляков – політик, підприємець, волонтер і громадський діяч, керівник «Українського центру протидії злочинності та корупції». У Верховну Раду пройшов за списками «Слуги народу», але 15 листопада 2019 року був виключений з фракції разом з Ганною Скороход. Поляков одним з перших підтвердив існування в парламенті програми «фінансової підтримки» депутатів 5/10/15, свідчив у НАБУ.

Інф.: zn.ua (https://zn.ua/ukr/POLITICS/smert-deputata-poljakova-vodij-taksi-rozpoviv-novi-podrobitsi.html)