Власник "Дельта банку" отримав клопотання про арешт з внесенням застави у 1 млрд грн

АСПІ

Колишньому власнику збанкрутілого "Дельта банку" повідомили про підозру в розтраті понад 1 млрд грн. Йому вручили клопотання про обрання запобіжного заходу з альтернативою внесення застави у понад 1 млрд грн.

Один з власників "Дельта банку" отримав повідомлення про підозру в розтраті понад 1 млрд грн. Про це у соціальних мережах повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова, яка, утім не назвала прізвища підозрюваного, але видання ЕП зазначає, що йдеться про Миколу Лагуна.

"Сьогодні наші прокурори спільно зі слідчими Нацполіції повідомили про підозру одному з власників ПАТ "Дельта банк". Він же свого часу обіймав посаду голови спостережної ради цієї фінустанови. Підозрюваному інкримінується розтрата майна та коштів зі збитками в понад 1 млрд гривень", - повідомила генпрокурор. Окрім Лагуна, повідомлення про підозру одержали двоє заступників голови ради директорів банку, а також директор однієї з пов'язаних фінансових компаній.

За словами Венедіктової, слідство встановило ряд епізодів, серед яких факт продажу боргу банком без будь-якої оцінки. 42 млн грн боргу було продано за ціною 4 млн грн. Та навіть цих коштів банк не отримав - "вигідну" операцію провернули через коригування залишків на рахунках в системі бухгалтерського обліку. А покупцем дешевого кредиту стала фінансова компанія заснована власником ПАТ "Дельта Банк", директор якої за сумісництвом обіймав в банку адміністративну посаду. У цій схемі, крім майнових прав на кредитну заборгованість, також вивели з-під застави нерухомість вартістю близько 16 млн грн. За вказівкою власника, банк надав 160 млн грн кредиту підприємству, бенефіціаром якого є його близький родич. При цьому заставою за цим кредитом були 8 земельних ділянок, вартість яких завищена більше ніж у 100 разів. "За аналогічною схемою власник банку організував видачу кредитів на фірми-одноденки, що не мали жодних активів та заставного майна", - заявила Венедіктова. Власникові "Дельта банку" вручили клопотання про обрання запобіжного заходу - тримання під вартою з альтернативою внесення застави у понад 1 млрд грн.

ASPI news інформувало, що посадові особи АТ "Дельта Банк" незаконного виводили грошові активи в особливо великих розмірах. За схемою, вони упродовж 2012-2015 років здійснювали кредитування підконтрольного фіктивного суб’єкта господарської діяльності. Також ми писали, що народному депутату України від партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку вручили клопотання про арешт або заставу в один мільярд гривень.