За напад із ножем на підлітка жителя Кіровоградщини ув’язнять на три роки

З перших уст

Постановою Касаційного кримінального суду Верховного Суду відмовлено у задоволенні касаційної скарги захисника засудженого та залишено без змін вирок Кропивницького апеляційного суду у вигляді трьох років позбавлення волі стосовно 20-річного мешканця Знам’янки, який вчинив напад на 10-річного хлопчика.

Подія сталася у лютому 2020 року в обласному центрі. Чоловік, у під’їзді багатоповерхівки, погрожуючи дитині ножем та застосуванням фізичного насильства, вимагав гроші. Оскільки їх у хлопчика не було, заволодів його мобільним телефоном.

Кіровським районним судом обвинуваченого було визнано винним у скоєному нападі поєднаному із погрозою застосування насильства, небезпечного для життя потерпілого, тобто за ч. 1 ст. 187 КК України та засуджено до покарання у вигляді 4 років позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбуття покарання з іспитовим строком 2 роки (умовно).

Ювенальний прокурор, який підтримував публічне обвинувачення по цій справі, не погодився з призначеним покаранням та подав на вказаний вирок апеляційну скаргу. Прислухавшись до доводів прокурора, судом апеляційної інстанції ухвалено новий вирок – обвинуваченого засуджено до реального терміну покарання – 3-х років позбавлення волі без застосування ст. ст. 75, 76 КК України. Чоловіка було взято під варту у залі суду.