Київські митники викрили спробу контрабанди кур’єрками 400 000 таблеток прекурсорів

Агро Перспектива

Київські митники в аеропорту "Бориспіль" спільно з СБУ та прикордонниками викрили спробу контрабанди у великих розмірах прекурсору псевдоефедрину, обіг якого обмежено і стосовно якого в Україні встановлюються заходи контролю.

Керуючись оперативною інформацією, митники групи портового контролю провели огляд багажу і особистих речей п’ятьох наших співвітчизниць, які прилетіли з одного з популярних курортів Африки. Кур’єрками виявились жінки від 18 до 70 років.

Загалом було виявлено під час перевірки їхніх валіз 400 000 таблеток.

Поліетиленові пакети з пігулками білого кольору насипом без упаковок, обклеєні скотчем, приховувалися в пластикових контейнерах та чорних пакунках різного розміру серед особистих речей авіапасажирок.

Згідно з даними експресаналізатора наркотичних речовин виявилося, що всі пігулки містять діючу речовину псевдоефедрин. А ці речовини в Україні відносяться до прекурсорів, обіг яких обмежено і стосовно яких в Україні встановлюються заходи контролю.

Київською митницею стосовно жінок складено протоколи про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

Пігулки загальною вагою 79 кг з вмістом прекурсорів вилучено.

Вартість вилученого препарату за цінами "чорного ринку" становить близько 12 мільйонів гривень.Пресслужба Київської митниці Держмитслужби