Більшість хабарів прикордонникам цьогоріч пропонували за пропуск без самоізоляції чи COVID-документів

Hromadske.ua

Про це повідомили у ДПСУ.

Загальна сума хабарів, які з початку року пропонували прикордонникам, склала 1,5 мільйона гривень у національній та іноземній валюті. У порівнянні з минулим роком цей показник зріс більш як на 60%: впродовж 9 місяців 2020-го було всього 380 спроб підкупити прикордонників, а сума склала 800 тисяч гривень.

Як вказують у ДПСУ, цьогоріч найчастіше (у близько 500 випадках) прикордонникам пропонували гроші за безперешкодний перетин кордону без встановлення додатку «Вдома» чи без проходження самоізоляції. Понад 200 спроб дати хабар були за пропуск через кордон без негативного ПЛР-тесту або страхового медичного сертифіката, який покриває витрати пов’язані з лікуванням COVID-19. Найбільше це фіксували у пунктах пропуску на кордоні з країнами ЄС та Білоруссю. Не тільки COVID-19Окрім того, були і випадки, коли прикордонників просили «переглянути» рішення ДПСУ щодо відмови у в'їзді в Україну. Зазвичай це траплялося у пунктах пропуску «Бориспіль» та «Одеса-авіа».

Майже щодня прикордонникам пропонують хабар у КПВВ на лінії розмежування та на адмінмежі з Кримом. Яка відповідальність?

За пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовцю передбачена кримінальна відповідальність за ст.

369 ККУ. Санкція цієї статті передбачає до 10 років позбавленням волі.

За даними ДПСУ, у результаті досудових розслідувань, проведених за повідомленнями внутрішньої безпеки Держприкордонслужби, переважно за отримання та надання хабарів, суди притягнули до відповідальності 40 людей. Обвинувальні вироки отримали 21 прикордонник та 19 цивільних.