Загиблий хлопчик з Черкас міг упасти з купи цегли і його таки покусали тварини, — прокуратура

Dzvin.media

Сьогодні в прокуратурі коментували хід розслідвання резонансної справи — смерті 7-річного Андрія Лясова. Про це повідомиляє «Вичерпно». Нагадаємо, 24 серпня, згідно показань, дитину доставлено до лікарні без свідомості із тяжкими травмами і тілесними ушкодженнями. Вікторія Лясова, жінка, яка гляділа дитину, викликала «швидку» лише за декілька днів після інциденту. Хлопчик помер у лікарні так і не прийшовши до тями.

Було проведно дві медичні експертизи: до та після смерті хлопчика. Причиною смерті стала черепно-мозкова травма, що ускладнилась поліорганною недостатністю. Правоохоронці виключають можливість утворення цих травм від власного розчісування, інфекційної хвороби тощо. Виключається також ймовірність отримання тілесних ушкоджень внаслідок самоушкоджень, падіння з положення стоячи, падаючи на площину.

Однак не виключається можливість отримання травм внаслідок падіння з висоти до 2 метрів (нагадаємо, родичі дитини наполягали, що він упав з купи цегли). Рани вушної раковини, губи, ділянки статевого органу могли утворитися від укусів тварин (ті ж родичі та поліція запевняли, що собаки, які утримуються родиною, дитину не кусали). Виключається можливість отримання синців та ран від тушіння недопалків та струму.

Точного часу отримання травм немає. Якби дитину вчасно доставили до лікувального закладу, її могли би врятувати, наголошують у прокуратурі.

Керівник Черкаської обласної прокуратури Олександр Воронін повідомив, що наразі допитано понад 900 осіб.

Раніше ми писали, що правоохоронці шукають свідків у справі смерті хлопчика. Проте, як повідомили у прокуратурі, добровільно до правоохоронних органів в якості свідків по справі не звернулась жодна особа.

Поліція відкрила два кримінальні провадження за фактом травмування 7-річної дитини. Соснівський районний суд міста Черкаси обрав запобіжний захід Вікторії Лясовій. Її затримано на 60 діб. Апеляційну заяву жінки суд не задовольнив. Юрію Лясову, прийомному «діду» померлої дитини, також обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави терміном 60 діб. Їм інкримінують залишення неповнолітньої дитини у небезпеці.

Як повідомили у прокуратурі, на час трагедії батьки хлопчика перебували в Києві понад місяць.

— Ми додатково призначаємо комплексну судово-медичну експертизу, аби максимально отримати усю необхідну інформацію щодо смерті хлопчика, — говорить начальник слідчого управління ГУНП у Черкаській області Євген Рогачов.

Та громадськість переконана — над дитиною знущалися. Проте, прийомний батько травмованого хлопчика запевняв, що над ним ніхто не знущався, а всі отримані травми — нещасний випадок.

Громадських активістів непокоїть доля молодшої сестри загиблого Андрійка, проте в Службі у справах дітей запевняють, що підстав для взяття на облік сім’ї, або вилучення меншої дитини не виявили. За словами прокурора, сестричці Андрія спеціально залучали психолога. Згідно комісійного висновку експерта, перебування дитини в сім’ї є безпечним. Матеріали долучено до кримінального провадження.