На Луганщині майже у вісім разів зменшилась кількість людей, які перетинають лінію розмежування

UA: Cуспільне мовлення

У порівнянні з минулим тижнем, кількість людей, які перетнули лінію розмежування зменшилася майже у вісім разів, повідомила речниця Луганського прикордонного загону Тетяна Летошко. Військові пов’язують це з новими правилами перетину, які окупаційна влада ввела 9 жовтня.

Поховання, а ще лікування, навчання та догляд за близькими, лише це є підставою для перетину лінії розмежування у двох напрямках. Такі нові правила 9 жовтня встановили бойовики.

"Якщо порівнювати статистичні дані минулого тижня, тобто 4 жовтня та 11 жовтня, минулого тижня пройшло за день з тимчасово окупованих територій на підконтрольну територію України — 860 осіб, цього ж понеділка — 115", — розповіла речниця Луганського прикордонного загону Тетяна Летошко.

12 жовтня з окупованої території до України прибуло 109 людей, до непідконтрольної території поїхало майже шість сотень громадян.

Що відомо КПВВ працюють за осіннім графіком роботи — з 8 до 16 години вечора. З 9 жовтня окупаційна адміністрація обмежила в'їзд людей на окуповану територію Луганщини та виїзд з неї. Жителі окупованих територій Донеччини та Луганщини можуть оформлювати пенсії, соціальні виплати та проходити ідентифікацію віддалено. 15 вересня на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи Українська делегація закликала Росію забезпечити дотримання режиму припинення вогню, розблокувати роботу КПВВ на лінії розмежування та прискорити процес обміну полоненими. На Донеччині відкрили три пункти щеплення від COVID-19 для жителів окупованих територій: у Бугасі, Новотроїцькому та Ольгинці. У Луганській області для жителів тимчасово окупованих територій відкрили центр вакацинації безпосередньо на КПВВ "Станиця Луганська".