В СБУ перевіряють 3 тис. осіб з ОРДЛО, які хочуть скористатися програмою "На тебе чекають вдома"

depo.ua

Станом на серпень 2021 року програмою "На тебе чекають вдома" скористалися понад 420 людей.

Нині СБУ перевіряє інформацію стосовно 3 тис. людей, які причетні до діяльності угруповань "ЛДНР" та хочуть за програмою "На тебе чекають вдома" переїхати на підконтрольні уряду території та повернутися до мирного життя.

Про це Громадському радіо розповіла речниця СБУ у Луганській та Донецькій областях Галина Прищепа.

Вона нагадала, що люди, які скористалися цією програмою, звільняються від кримінальної відповідальності за відповідними статтями кримінального кодексу України. Після того вони можуть залишатися на підконтрольній українській владі території або виїжджати туди, куди вони вважають за потрібне і жити нормальним життям.

"Служба безпеки України не має опції, щоб контролювати осіб, які пройшли за програмою. Після нашої перевірки ми у них впевнені. Знаю, що один із учасників програми наразі мешкає у Дружківці, працює охоронцем у магазині. Інша учасниця програми виїхала до Миколаївської області. Наші співробітники допомогли їй знайти роботу, бо у неї багатодітна родина. Вона також повернулася до мирного життя", — розповіла речниця.

В той же час у відомстві наголошують, що зазначена програма працює виключно для тих, хто добровільно звернувся до правоохоронців, щоб пройти перевірку на причетність до злочинів на окупованих територіях.

"Затримані бойовики скористатися цією програмою не можуть", - уточнила речниця.