Зняття "кордонів" і рух контрабанди: Для чого в "ЛНР" змінили правила перетину КПВВ

depo.ua

Ватажок бойовиків "ЛНР" Леонід Пасічник обмежив роботу КППВ "Станиця-Луганська" з боку ОРЛО і пояснив це "боротьбою з COVID-19".

Втім, посилаючись на власні джерела в ОРЛО, правозахисники "Східної правозахисної групи" пояснили, що до ковіду це обмеження жодного відношення не має. Питання у знятті кордонів між "ЛНР" і "ДНР" та контрабандою.

В першу чергу обмеження роботи КПВВ в Орлоя пов'язано зі скасуванням внутрішньої кордону між "ЛНР" і "ДНР";

Оскільки було оголошено про єдиний економічний простір в ОРДЛО і скасування внутрішнього кордону, мешканці з ОРДО стали переміщатися в Орлоя для переміщення через КПВВ "Станиця-Луганська", щоб не їхати через РФ;

В ОРДО до скасування кордону КПВВ не працювали в нормальному режимі вже більше 1,5 років, за цей час сформувалися контрольовані канали контрабанди з України та інших країн (в тому числі через Азовське море), сформувався ринок пасажирських та вантажних перевезень через РФ в Україні , в Орлоя ситуація координатно відрізнялася;

Соответсвенно після транспортного об'єднання "ЛНР" і "ДНР" Кремлівські куратори наполягли, щоб все було приведено до загального порядку, проїзд в з ОРДЛО В Україні через РФ, надходження товарів з України тільки через контрабандні канали ну і т.д.

Якщо резюмувати, то це обмеження зовсім не ставитися до боротьби з COVID-19.