Справа «Укрінмаш» - суд продовжив обов'язки директора офшору

Перший діловий

Справа «Укрінмаш». Спеціальні обов’язки для директора офшорної компанії Михайла Буянкова за рішенням суду продовжено до 21 жовтня. Про це повідомляють журналісти «Першого Ділового» телеканалу.

НАБУ і САП підозрюють його у розтраті 3,5 мільйони гривень. До цього для Буянкова було визначено запобіжний захід у вигляді застави у мільйон триста тисяч з покладанням обов’язків.

У зв’язку з наближенням дати завершення дії цих обов’язків прокурор попросив суд їх продовжити в межах строку досудового розслідування. Клопотання задовільнили і Буянков до 21 жовтня повинен прибувати за кожною вимогою, повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи, не розголошувати обставини кримінального провадження, не спілкуватися з підозрюваними та свідками, а також здати закордонні паспорти.

Нагадаємо, що компанія, в якій Михайло Буянков був директором була залучена в якості агента для пошуку закордонних клієнтів для продажу їм продукції Шосткинського заводу Імпульс, експортом якої займалася фірма «Укрінмаш».

Слідство встановило, що компанія Буянкова не виконувала жодних робіт з пошуку покупців, оскільки клієнтська база в Укрінмашу була давно напрацьована. Тим не менш, офшорна компанія Буянкова в різний час отримувала грошові перекази на рахунки в Латвії.

Організатором схеми слідство вважає ексзаступника гендиректора компанії Костянитина Чередніченка, який і займався підробкою актів виконаних робіт, тим самим завдавши мільйонних збитків державі.

Раніше ВАКС вже вибрав запобіжний захід у вигляді застав для гендиректора «Укрінмашу» Володимира Омельянчука і його заступника Костянтина Чередниченко.

За даними слідства, саме Чередниченко був організатором розтрати коштів і підробки документів в актах прийому-передачі виконаних робіт.