ДБР досі не допитало Трухіна після ДТП, записів з камер спостереження у справі немає

Київ media

У справі про ДТП за участю народного депутата від «Слуги Народу» Олександра Трухіна Державне бюро розслідувань допитало більше десятка свідків, відео моменту аварії наразі у слідства немає. Про це йдеться у відповіді ДБР на запит «Української правди».

У бюро зазначили, що наразі проводяться слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення обставин вищезгаданої ДТП, зокрема щодо встановлення особи, яка перебувала за кермом автомобіля Audi на момент ДТП 23 серпня 2021 року.

У ДБР додали, що в ході розслідування було вилучено відеозаписи руху транспортних засобів, які за часом фіксації були наближені до часу ДТП. Разом з цим, відеозапис, на якому зафіксовано момент ДТП, на цей час у кримінальному провадженні відсутній.

На цей момент бюро допитало більше десяти свідків події.

Водночас допитати самого нардепа Трухіна, за словами ДБР, слідчі планують після проведення призначених експертиз та одержання висновків експертів.

У бюро уточнили також, що відомості (за частиною 1 статті 286 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами-ред.)) до Єдиного реєстру досудових розслідувань вніс 9 вересня 2021 року в.о. генерального прокурора, згідно з чинним законодавством.

У прокуратурі додатково роз’яснили, що після того, як матеріали кримінального провадження з Національної поліції надійшли до ДБР, була створена нова група слідчих та прокурорів, за ініціативою яких відомості про подію були внесені до ЄРДР Офісом генерального прокуратура, як це передбачено ч. 1 ст. 482-2 КПК України у разі можливої участі у події народного депутата.

«Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Поряд з іншими заходами, що направлені на встановлення всіх обставин правопорушення, встановлюються додаткові свідки події, інші відеозаписи події та джерела інформації про неї, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні» — йдеться в повідомленні.

Зауважимо, днями Зеленський, відповідаючи на запитання про ДТП з Трухіним, сказав: «Там ніхто не загинув, там всі живі, і це – найголовніше».

Нагадаємо, ДТП з Трухіним сталася 23 серпня. В результаті аварії шестеро людей отримали ушкодження, серед яких двоє дітей, а також голова комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лишень. Останніх двох довелося оперувати.

За словами деяких свідків, перед поїздкою Трухін пив віскі в ресторані у Полтаві, звідки потім швидко повертався у Київ на урочисте засідання парламенту.

Після цієї ДТП українським ЗМІ невідомі особи пропонували гроші за видалення новин з Трухіним: близько 30 медіа «почистили» новинні стрічки.

Журналіст Бутусов за кілька днів після ДТП повідомив, що бачив записи камер відеоспостереження, і що може підтвердити, що Трухін був за кермом. Також він стверджує, що Трухін є одним зі спонсорів президентської партії «Слуга Народу».

Місцезнаходження Трухіна після аварії було невідоме: його колеги запевняли, що нардеп начебто не виходить на зв’язок, хоча той вже дав коментар медіа, де заявив про якихось «замовників». Водночас, анонімні Телеграм-канали, які пов’язують зі «слугами» пишуть, що Трухін переховувався в лікарні міста Хорол (Полтавська область). У Трухіна за декларацією сотні гектарів землі в Андріївці Хорольского району Полтавської області.