Справа кінотеатру «Київ»: повідомили нові підозри за фактом службової недбалості

Судебно-юридическая газета

Посадовців Департаменту комунальної власності та директора Київкінофільму підозрюють у завданні понад 22 млн грн збитків на оренді кінотеатру «Київ». Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

За даними слідства, у 2019 році перший заступник начальника Департаменту та директор Київкінофільму уклали з приватним товариством тристоронній договір про оренду приміщень кінотеатру «Київ» площею понад 7 тис. кв м. Орендна плата становила 2,1 млн грн. З червня по листопад 2019 року товариство здійснювало виплати у повному обсязі.

«Однак у подальшому орендар звернувся до Департаменту комунальної власності м. Києва з проханням перевірити стан використання будівлі кінотеатру. У зв’язку з цим, директор Департаменту утворив комісію, яка вже наступного дня склала акт про зупинення виконання сторонами своїх зобов'язань по договору оренди в частині нарахування та сплати орендної плати через нібито неможливість використання орендарем приміщень кінотеатру», — йдеться у повідомленні.

Зазначений акт став підставою для припинення нарахування орендної плати, починаючи з грудня 2019 року. Він був підписаний представником балансоутримувача – директором КП «Київкінофільм» та керівником відділу Департаменту комунальної власності м. Києва.

У ході досудового розслідування встановлено, що складення вказаного акта не передбачено чинним законодавством, а порядок вирішення спорів у частині придатності об’єкта оренди до використання за цільовим призначенням відноситься до компетенції суду.

Крім того, згідно з висновком комплексної судової будівельно-технічної експертизи приміщення кінотеатру «Київ» на теперішній час повністю придатне для експлуатації за цільовим призначенням – організації кінопоказів.

«Такі дії посадовців завдали матеріальної шкоди територіальній громаді міста Києва на суму понад 22 млн грн у вигляді недоотриманих щомісячних орендних платежів», — зазначили у пресслужбі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про справу кінотеатру «Київ»: КГС ВС вирішив питання оренди приміщення.

Додамо, що кінотеатр «Київ» повернули колишнім орендаторам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.