Справу Сергія Стерненка про можливе кришування наркотиків почнуть розглядати заново

UA: Cуспільне мовлення

Колегія Приморського районного суду вирішила справу Сергія Стерненка про можливе кришування наркоточок в Одесі у 2014 році розглянути з початку і призначила вже перше підготовче засідання. Про таке повідомила кореспондентка Суспільного, яка відвідала засідання.

Новий розгляд справи пов'язаний із заміною головуючого судді, а саме Віктора Попревича. У червні адвокат Стерненка Вадим Оксюта клопотав про його відвід у зв'язку з недовірою. Саме Попревич ухвалив вирок у 7 років для Стерненка в іншій справі, щодо викрадення та розбійного нападу на колишнього депутата Сергія Щербича. Приморський суд клопотання Оксюти задовольнив та через систему автоматичного розподілу справ було обрано нову головуючу, нею стала Анжеліка Русєва.

Під час судового засідання 13 жовтня Русєва зазначила, що ознайомилася з документами по справі та готова розпочати розгляд з тієї стадії, на якій зупинилися учасники разом з Віктором Попревичем. Однак як сторона обвинувачення, так й сторона захисту висловилися проти та зазначили, що потрібно справу розглядати заново.

"В ході дослідження письмових доказів нашою стороною надавалися коментарі. На нашу думку, вони істотні для значення справи, тому прошу розпочати розгляд спочатку", - зазначив Стерненко.

Анжеліка Русєва вислухала всіх учасників процесу та у складі колегії вирішила розпочати розгляд справи заново. Перше підготовче засідання було призначено на 19 листопада.

Про хід даної справи можна прочитати тут.

Що відомо Згідно з матеріалами справи, у 2014 році представники одеської мережі "Поплавок", де торгували наркотиками, вирішили зв’язатись з "Правим сектором", аби "домовитися про співпрацю" і заручитись підтримкою громадської організації, оскільки організація публічно боролася проти продажу наркотиків в Одесі. Організатори схеми начебто зустрілися з самим Стерненко та домовилися про "кришування", де за за кожну з восьми торгових точок, у яких здійснюється збут психотропів, необхідно було платити тисячу доларів щомісячно. У квітні Державне бюро розслідувань почало досудове розслідування у кримінальному провадженні про зникнення оптичних дисків та висновків фоноскопічної експертизи у справі Сергія Стерненка щодо можливого покривання наркоточок в Одесі. 18 червня колегія Приморського районного суду задовольнила клопотання адвоката Вадима Оксюти про відвід судді Віктора Попревича в справі про можливе "кришування" Сергієм Стерненком наркоточок в Одесі. За словами громадського діяча причин для такого рішення було декілька, серед них – упередженість судді та різні політичні погляди. Читайте також

Резонансні справи та незадеклароване майно: що відомо про суддю, який оголосив вирок Стерненку Сергія Стерненка ув'язнили на 7 років за викрадення людини та зберігання зброї Суд дав Стерненку умовний термін: вирок у справі "300 гривень" скасували Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області