Окупанти блокують роботу місії ОБСЄ на сході України

Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у щоденному звіті № 240/2021, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 13 жовтня 2021 року.

“Свободу пересування Місії і далі обмежували, зокрема на блокпості збройних формувань південніше мосту біля Станиці Луганської, а також у пункті пропуску на кордоні та на залізничній станції в Луганській області", - йдеться у звіті.

Зокрема, вказується на те, що один з бойовиків не пропустив патруль ОБСЄ до мосту біля Станиці Луганської, пояснивши це "міркуваннями безпеки".

"Перебуваючи на залізничній станції "Червона Могила" в н. п. Вознесенівка (кол. Червонопартизанськ; 65 км на південний схід від Луганська), спостерігачі бачили 3 нерухомі криті вантажні залізничні вагони. Приблизно через 2 хвилини озброєний член збройних формувань сказав патрулю Місії залишити цей район", - повідомили в СММ.

Крім того, перебуваючи в пункті пропуску на кордоні біля Вознесенівки, команда Місії зафіксувала, що з України виїхали 2 автомобілі, 39 тентованих вантажівок (зокрема 29 з табличками "ЛНР") та 1 мікроавтобус. "Приблизно через 4 хвилини член збройних формувань сказав патрулю Місії залишити цей район", - зазначається у звіті.

Як повідомляв Укрінформ, раніше делегація ЄС в ОБСЄ висловила занепокоєння стосовно обмежень роботи СММ ОБСЄ, "90% з яких відбуваються в непідконтрольних уряду районах", а також щодо "глушіння" та обстрілів безпілотників місії.