Помер у швидкій: у Чернівцях встановили причини смерті італійця

АСС

Учора, 13 жовтня, у кареті швидкої допомоги на Буковині помер 72-річний чоловік, за попередньою інформацією громадянин Італії. Смерть літнього пацієнта стала резонансною, адже його відмовились приймати у двох лікарнях - Сторожинецькій та Чернівецькій обласній, а в дорозі до третього закладу, Лікарні швидкої медичної допомоги в Чернівцях, пацієнт помер. Про це раніше повідомляло агентство новин АСС.

Новини ІА АСС є у Viber

Причина смерті - COVID-19

Причину смерті 72-річного пацієнта встановила судово-медична експертиза. Це - коронавірус. Таку інформацію кореспондентові агентства новин АСС надав Віктор Бачинський, начальник Чернівецького обласного бюро судмедекспертизи, професор.

«Коронавірус. У померлого була важка пневмонія, легенево-серцева недостатність. Захворювання протікало на фоні цукрового діабету, вага померлого більш як 140 кг», - зазначив судмедексперт Віктор Бачинський.

Відомо, що початково медики намагались шпиталізувати важкого пацієнта з іншим супутнім діагнозом. Про це кореспондентові агентства новин АСС вчора, 13 жовтня, розповів Володимир Єленєв, директор Чернівецького центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Отримуйте новини в Telegram

«Смерть італійця не пов'язана із коронавірусною хворобою. Причиною інциденту стало ускладнення хронічного захворювання чоловіка», - зазначив Володимир Єленєв.

За словами директора Чернівецького центру екстреної медичної допомоги, спочатку чоловіка мали намір відвезти до Сторожинецької лікарні, але прийняти хворого там відмовилися через брак місць для пацієнтів без коронавірусу. Після цього італійця відвезли до Чернівецької обласної клінічної лікарні, проте місця у реанімації також були відсутні.

Розслідування смерті пацієнта

Через смертельний інцидент створили клініко-експертну комісію, до якої включили всіх представників департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА та обласних позаштатних працівників, повідомив директор департаменту Олег Чорний.

«Я думаю, що і правоохоронці доєднаються до неї. Комісія працюватиме протягом 14 днів, і після цього ми оприлюднимо її результати», - повідомив Олег Чорний.