Корабель флоту України, який зазнав пошкоджень у Чорному морі, повернувся в порт Одеси. Його обіцяють швидко полагодити

Hromadske.ua

Про це 14 жовтня повідомила пресслужба ВМС України.

Там кажуть, що наслідки аварії судна вдалося оперативно локалізувати, щоб не допустити подальшого затоплення відсіків корабля. Цьому сприяв і нещодавно здійснений ремонт судна — перший за останні тридцять років.

ВМС зазначає, що в евакуації корабля допомагали підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» міністерства інфраструктури, Державна прикордонна служба та Державна служба з надзвичайних ситуацій. Що сталося?

В акваторії Чорного моря 13 жовтня через різке погіршення погодних умов отримало пошкодження судно національного флоту. Для допомоги аварійному кораблю та повернення його до пункту постійної дислокації організували спецоперацію.

Яке саме судно зазнало аварії, ВМС ЗСУ не вказали. Але «Мілітарний» та перший заступник голови комітету Верховної Ради з нацбезпеки Михайло Забродський стверджували, що йдеться про судно розмагнічування U-811 «Балта».

Воно зазнало лиха біля острова Зміїний. Аварія сталась ще зранку 13 жовтня під час виконання завдань за призначенням. Судно втратило хід та має щонайменше два затоплені відсіки.

Обставини аварії у флоті також не уточнюють. Як розповів «Мілітарному» військовий експерт, член Військово-морського інституту США Леонід Ващенко, з відео пошкодження судна видається, що ударна хвиля вразила борт і розвернула корму корабля.