Запоріжцям розповіли, як не стати жертвою шахраїв

TV5

Зловмисники телефонують на мобільний переважно ввечері або вночі. Вони «грають» на емоціях та використовують факт несподіванки. Розмову будують за схемою: «Вам знайомий (ім’я близької людини – сина, брата, чоловіка…). Він зараз у нас, він потрапив у полон. Хочете визволити – потрібно заплатити…».

У цій ситуації найважливіше: не піддаватися емоціям і не нервувати. Не варто розпитувати подробиць у шахраїв, бо для них це – додаткова можливість продовжувати розмову у бажаному для них руслі і чинити на вас психологічний тиск. Мета таких дзвінків завжди одна – змусити вас, «рятуючи» родича, переказати гроші на певний банківський рахунок або на названу шахраями сім-карту.

Іноді зловмисники просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з’ясувати справжню ситуацію. А інколи міняють голос і представляються родичами. Та це не повинно вплинути на ваше рішення отримати інформацію «від першоджерела».

Що робити, щоб не стати жертвою шахраїв:

– перш за все, не панікуйте та не поспішайте виконувати умови аферистів. НІКОЛИ не називайте своїх близьких на ім’я;

– попросіть людину, яка зателефонувала, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження полоненого родича. Майже стовідсотково зловмисники ваш номер набрали шляхом випадкового набору і такою інформацією не володіють;

– уточніть, в якому місті та якій частині проходив військову службу ваш родич;

– якомога швидше зателефонуйте родичу, який «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть у даний момент бути поруч і підтвердити чи спростувати почуту вами інформацію. З цією метою завжди варто заздалегідь попросити у рідних телефон, за яким можна зателефонувати у випадку непередбачуваної ситуації;

– у жодному випадку не надсилайте та не передавайте кошти задля «вирішення» питання.

Варто зазначити, якщо ви або ваші знайомі все ж потрапили у ситуацію, коли невідомі люди вимагають у вас гроші за «вирішення» питань щодо визволення родича з полону, негайно телефонуйте за телефоном (044) 255-84-35 або на гарячу лінію Управління СБ України в Запорізькій області (061) 239-60-40. Інформація, отримана на телефон довіри СБУ, є конфіденційною і буде ретельно перевірена.

Нагадаємо, “ПриватБанк” попереджає про нове шахрайство під виглядом COVID-виплат.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5

Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp

Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp

Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/