Bloomberg - про дані й оцінки розвідки США щодо нових окупаційних планів Росії

Finbalance.com.ua

За даними джерел агентства Bloomberg, у розвідці США припускають, що Росія може знову атакувати Україну за трьома напрямками і готується до тривалої окупації, пише Liga.net.

Як зазначаэться, США надали європейським союзникам розвіддані та карти. На них показано нарощування військ та артилерії РФ для підготовки швидкого великомасштабного вторгнення до України, якщо президент Росії Володимир Путін вирішить піти на нього. За оцінкою американської розвідки, Путін може обміркувати вторгнення на початку 2022 року.

Журналісти пишуть, що ці розвідані викладають сценарій вторгнення до України за трьома напрямками: з Білорусі, тимчасово окупованого Криму та російсько-українського кордону.

Буде задіяно близько 100 батальйонних тактичних груп - потенційно 100 000 солдатів можуть розпочати на пересіченій місцевості в морозну пору року операцію, яка охоплює велику територію та підготовлена до тривалої окупації, зазначають у виданні. Двоє джерел сказали, що половина цих груп вже на позиціях, а будь-яке вторгнення підтримає авіація.

Також ці джерела кажуть, що Росія розпочала безпрецедентні збори резервістів, викликавши на них десятки тисяч людей. Їхня роль полягатиме у забезпеченні безпеки на територіях після атаки батальйонних тактичних груп.

Одне з джерел також наголосило, що Росія нарощує дезінформацію, а також вербує агентів, щоб дестабілізувати ситуацію всередині України.

Водночас видання зазначає, що ні США, ні інші сторони, напевно, не стверджують, що вторгнення РФ буде. Джерела видання, близькі до Кремля, кажуть: російська влада розуміє, що будь-яка спроба військової окупації великих територій України викличе широкий громадський опір на місцях і масштабні західні санкції.

З кінця жовтня 2021-го низка авторитетних американських ЗМІ повідомили, що Росія нарощує війська біля кордонів України.

У Держдепі США стурбовані, що Росія може повторити помилку 2014 року, а видання Bloomberg написало - США попередили ЄС про ризик нового вторгнення РФ до України.

21 листопада глава ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив: Росія може готувати вторгнення до України на кінець січня: вона планує завдавати ударів із Білорусі, по східних областях, Маріуполю та Одесі. За його словами, перед вторгненням РФ проводитиме психологічну спецоперацію.