На Донеччині з розбитого "ДНР" селища виїхали останні жителі: Як це було

depo.ua

Гуманітарна місія "проліска" вивезла кілька сімей з охопленого бойовими діями селища Невельське. Людей вивозили з уцілілими речами та худобою на нове місце проживання у безпечніші населені пункти.

"Станом на початок листопада 2021 року (до початку ескалації бойових дій) у Невельському постійно проживали 45 мирних жителів, з яких троє дітей та 23 літні особи. Станом на вечір 21 листопада у селищі залишаються 3 родини – 5 осіб. Решта мирних жителів вирішила залишити населений пункт через бойові дії, що посилилися", - розповів очільник місії Євген Каплін.

Ескалація конфлікту в Невельському почалася в ніч із 13 на 14 листопада. Тоді, під час нічного обстрілу було пошкоджено 16 житлових будинків, з них 3 зруйновано повністю.

"З 14 листопада населений пункт знеструмлений, у селищі пошкоджено лінії електропередач. Під час чергового обстрілу - в ніч проти 17 листопада, ще 9 будинків мирних жителів було пошкоджено. Більшість постраждалих будинків було відновлено міжнародними гуманітарними організаціями у 2018-2019 р.р.", - повідомив Каплін.