У Харківській області у 2021 склали 114 адмінпротоколів на неповнолітніх водіїв

UA: Cуспільне мовлення

У порівнянні з 2020 роком у Харківській області на чверть зросла кількість випадків, коли автомобілями незаконно керували підлітки.

Про це на виїзному засіданні комітету ВР у Харкові доповів керівник обласної прокуратури Олександр Фільчаков. За його словами, цьогоріч неповнолітні вчинили 245 адмінпорушень на транспорті.

"Що більше, ніж за весь минулий рік. Ще більш ніж на чверть збільшилася кількість випадків керування неповнолітніми транспортним засобом взагалі без прав — до 114 за десять місяців поточного року. Минулого року такі правопорушення повторно вчинені в 11 випадках, у поточному — у п'яти", — сказав Фільчаков.

У 22 випадках минулого року та 30 цього року неповнолітні кермували у нетверезому стані.

"У трьох випадках відповідні протоколи за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення у цьому році взагалі складені повторно. Минулого року за цією статтею складено 26 протоколів, у цьому на чверть більше — 35", — сказав Фільчаков.

До суду направили понад 250 обвинувальних актів, пов'язаних з ДТП за участю неповнолітніх.

"Лише п'ята частина ДТП зі смертельними наслідками направлена до суду. Решта накопичується роками у слідчих підрозділах. Внаслідок поступово втрачається доказова база, що ускладнює доведення винуватості особи у судді", — підсумував Фільчаков.

За статистикою, яку навів прокурор області, зростає кількість ДТП із загиблими або травмованими дітьми: "У поточному році зареєстрована майже дві сотні ДТП за їх участю, в яких більш ніж півтори сотні травмовано, вісім — загинули".

Що відомо 22 листопада у Харкові проходить виїзне засідання комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності. Воно викликане низкою смертельних аварій, які відбулися у Харкові у 2021 році. Смертельні ДТП в Україні: Венедіктова назвала "чемпіонів" серед областей.

Читайте також: За кермом Infiniti у смертельній ДТП у Харкові був 16-річний Микола Харківській — експертиза ДНК