Суд відмовився залишити під вартою на Миколаївщині "смотрящего" за Закарпаттям

Миколаївська правда

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області відмовив у задоволенні клопотання ДМСУ щодо продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення з території України 57-річного громадянина Вірменії, кримінального авторитета Корюна Манукяна (він же - Левон Манукян, Корюн Папларян, Корюн Денисенко), який відомий в статусі так званого "смотрящего" за Закарпатською областю на прізвиська "Дід"/"Чорний"/"Уважаемый". Відповідне рішення 10 листопада 2021 року ухвалив служитель Феміди Олег Вуїв.

З його тексту випливає: суддя повністю відмовив у зазіханнях "міграційників" ще на півроку запроторити в пункт тимчасового тримання іноземців (ПТПІ) достойника, що навесні 2021 року під №601 був внесений до санкційного списку РНБО та відносно якого встановлено кілька заборон в'їзду на територію України.

Аргументи можновладців, згідно яким авторитет відмовляється співпрацювати задля його ідентифікації, а також очікування відповідей щодо особи "Чорного" від компетентних органів Республіки Вірменія, не справили враження на Феміду.

З посиланням на той факт, що особа "смотрящего" повністю ідентифікована, а також відсутнє рішення про його примусове видворення, суддя Вуїв "забракував" клопотання міграційної служби.

Як випливає з матеріалів судового реєстру, сам "Дід" відмовився брати участь у засіданні, де мала вирішуватися його доля. Відомо лише, що термін його тримання в Миколаївському ПТПІ вичерпався 11 листопада поточного року.

Того ж дня співробітники ДМСУ оскаржили рішення про відмову в подальшому заґратуванні вірменського авторитета на території депортаційного центру в П'ятому апеляційному адміністративному суді.

Раніше на сторінках Dетектив-Info детально викладалися обставини історії, як влітку 2021 року "Уважаемый" опинився спочатку в Чернігівському, а згодом - у Миколаївському центрі для нелегалів.

Цей випадок затримання "смотрящего" за Закарпаттям став вже третім за останні роки, коли раніше неодноразово судимого Манукяна "пакували" працівники ДСР Нацполіції та намагалися "викинути" його за межі України.

Найбільшого розголосу з цих історій набула епопея з втечею "Чорного" на таксі з-під будівлі Вознесенського міськрайонного суду навесні 2020 року. Розшук "Діда" тоді тривав кілька діб, аж допоки разом із охоронцями достойника вдалося затримати на території Дніпропетровської області.