Йшли на цвинтар: на Тернопільщині мисливська куля поранила бабусю та її 7-річну онуку

Тернополяни

Нещасний випадок на Тернопіллі — мисливець підстрелив літню жінку з малою дитиною.

Трапилось це 21 листопада близько опівдня неподалік села Свидова Чортківського району — там з мисливської рушниці поранили 61-річну пенсіонерку та 7-річну дівчинку.

«На Чортківщину приїхали мисливці з Франківської області для полювання на зайців. Один із чоловіків побачив здобич та вистрілив. Проте він не переконався в тому, що поруч немає сторонніх осіб. Потерпілі йшли на цвинтар вздовж поля і дробинки поранили перехожих», — розповідає начальник Чортківського районного відділу поліції Анатолій Мельник.

На щастя, і у бабусі, і у дівчинки легкі тілесні ушкодження - врятував зимовий одяг та відстань.

Поліцейські з' ясували, що дозволи на полювання мисливці мають, документи на зброю також у них є. Даний факт внесений в Єдиний реєстр досудових розслідувань згідно із ч. 1 ст. 128 (необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу. Триває слідство.

Правоохоронці також закликають любителів полювання не нехтувати правилами техніки безпеки при поводженні зі зброєю та нагадують:

стрільба і знаходження із зарядженою зброєю в населених пунктах, а також поблизу них (ближче 200 метрів від жилих приміщень) категорично заборонена;категорично забороняється виїзд мисливців до місця полювання з несправною і незареєстрованою зброєю;забороняється стріляти “на шум”, по цілі, яку нечітко видно (під час туману, при сильному снігопаді, в сутінках, проти сонця та ін.);при стрільбі кулями мисливець повинен бути дуже обережним, попередньо впевнитись, що поблизу, в напрямку пострілу немає людей і домашніх тварин;необхідно завжди враховувати, що неподалік можуть знаходитись люди, що збирають гриби, ягоди, випасають худобу.