Ще одна фейкова "Дія". Цього разу її створив підліток із Миколаєва

UNN

У Миколаєві викрили 15-річного підлітка, який створив фейковий застосунок "Дія" для підроблення COVІD-сертифікатів. Про це повідомляє УНН із посиланням на дані Офісу Генпрокурора.

Деталі

За даними слідства, юнак за гроші надавав доступ до сайту, який схожий на застосунок "Дія". У спеціальному редакторі за бажанням клієнтів він міг створити фальшиві копії COVID-сертифікатів. За це зловмисник брав від 250 до 650 грн.

"Кошти надходили на його електронний гаманець одного з платіжних сервісів Російської Федерації, з якого потім підліток переводив кошти на картковий рахунок. Після оплати він надсилав замовнику архів з програмним забезпеченням, клієнту лише залишалось його інсталювати на власний смартфон", — ідеться у повідомленні.

Як зазначають, на сайті було авторизовано понад 1 тис. користувачів.

Під час обшуку виявили на комп’ютері та смартфоні юнака вихідні файли фейкового мобільного застосунку "Дія", листування з покупцями, відомості про продаж архіву й отримані кошти.

Наразі правоохоронці намагаються заблокувати усі канали поширення фейкової програми та проводять розслідування для притягнення до відповідальності осіб, які придбали послугу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підробка COVID-документів: за тиждень запідозрили ще понад десяток медиків