Мережа вайбер-чатів лідера «антивакцинаторів» Стахіва охоплює майже 80 тисяч користувачів: деталі

internetua

Вайбер виявився для антивакцинаторів зручнішим інструментом координації, ніж фейсбук.

Мережа з понад двох десятків вайбер-чатів руху «Права людини», який очолює львівський антивакцинатор Остап Стахів, охоплює майже 80 тисяч користувачів.

Про це пише в матеріалі для MediaSapiens аналітик організації «Інтерньюз-Україна» Віталій Рибак.

«Аналіз сторінки Остапа Стахіва у фейсбуку (90 тисяч підписників), його каналу на ютубі (65 тисяч підписників) і телеграм-каналу (25 тисяч підписників) показує, що він просуває мережу груп у вайбері», — йдеться у матеріалі. За словами Віталія Рибака, антивакцинатори почали використовувати вайбер, оскільки в ньому легко поширювати дезінформаційні повідомлення.

Крім основної групи, мережа Стахіва у вайберімає щонайменше 24 регіональні чати для людей у ​​всіх областях України. Групи дуже різняться за розміром: від кількох десятків до кількох тисяч учасників. Загальна кількість учасників у вайбер-групах Стахіва — щонайменше 77 тисяч.

Окрім поширення антивакцинаторської пропаганди, учасники руху Стахіва також використовують вайбер-групи для координації майбутніх протестів. Один із таких протестів, схожий на той, що відбувся третього листопада, запланований на 24 листопада.

Источник: kyiv.media