На кордоні України виявили вже понад 600 фейкових COVID-сертифікатів

UNN

Із кінця вересня українські прикордонники за допомогою програми SafeBorder виявили 675 підроблених COVID-сертифікатів. Про це повідомляє УНН із посиланням на дані МВС.

Деталі

Усього від початку застосування SafeBorder прикордонники перевірили понад 1 млн цифрових COVID-сертифікатів.

Із кінця вересня виявили 675 підроблених. Минулої доби просканували понад 12,6 тисячі QR-кодів. Найбільше сертифікатів було перевірено у пунктах пропуску на західному кордоні (5061) та у столичних аеропортах (5413). Підроблених протягом доби було 15 сертифікатів.

Як зазначають, про всі випадки кримінального правопорушення за ст. 358 ККУ “Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів” проінформували Нацполіцію.

Нагадаємо

SafeBorder — програма, за допомогою якої прикордонники здійснюють електронну перевірку COVID-сертифікатів. Ці сертифікати підтверджують вакцинацію громадян проти коронавірусу, негативний результат тестування або одужання від хвороби.

Кожен COVID-сертифікат має унікальний електронний ідентифікатор та QR-код. Щоб здійснити перевірку потрібно просканувати QR-код сертифіката та отримати на екрані електронного пристрою підтвердження статусу документа.

SafeBorder розробила Довірча мережа ЄС разом із Міністерством цифрової трансформації України.