За вихідні на Львівщині відкрили шість кримінальних проваджень за підроблення та використання підроблених свідоцтв про вакцинацію

Четверта студія

Правоохоронці вкотре нагадують, що підроблення та використання підроблених документів передбачають кримінальну відповідальність.

Про це пише Четверта студія з посиланням на поліцію Львівщини

Так, 20 листопада на пункті пропуску «Краківець-Корчова» 26-річний мешканець Івано-Франківської області пред’явив міжнародне свідоцтво про вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19 з ознаками підроблення.

Цього ж дня у приміщенні аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького підроблене свідоцтво виявлене у 23-річного жителя Тернопільської області, який прилетів із Каунаса, а також у 30-річного жителя цієї ж області, який повернувся з Варшави.

21 листопада сертифікати з ознаками підроблення були виявлені також у 30-річного жителя Львівщини на пункті пропуску «Краківець-Корчова», та у 30-річного мешканця Івано-Франківської області, який перетинав кордон на пункті пропуску «Рава-Руська-Гребенне».

В усіх випадках підроблені сертифікати вилучено.

За фактами дізнавачі відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції №2 та Яворівського районного відділу поліції територіальних підрозділів поліції відкрили п’ять кримінальних проваджень за ч.4 ст. 358 (Використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, – обмеження волі на строк до двох років. Досудові розслідування тривають.

Крім того, на пункті пропуску «Рава-Руська-Гребене» 35-річний житель Чернівецької області пред’явив підроблене міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Слідчі відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №1 відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинені за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк до п’яти років.