На Житомирщині через пожежу без даху над головою залишилися восьмеро людей

UA: Cуспільне мовлення

22 листопада ввечері сталася пожежа у приватному дерев'яному двоповерховому житловому будинку в місті Коростишів. Внаслідок пожежі згоріла покрівля приватного будинку, де жила родина з восьми людей – бабуся, дідусь, їхні діти та онуки. Нині погорільці розбирають залишки перекриття, допомагають їм близькі та сусіди з усієї вулиці. Про це Суспільному розповіла головна інспекторка районного упраління ДСНС Тетяна Ткаченко.

За її словами, на момент приїзду рятувальників вогонь охопив половину покрівлі.

"На другому поверсі було облаштоване мансардне приміщення, – каже Тетяна Ткаченко. – Окрім того, цей другий поверх був повністю дерев'яним. Пожежу виявили запізно, оскільки господарі працювали на подвір'ї – різали дрова і просто не чули, що розповсюджується вогонь. Коли вони побачили, то вогонь вже охопив велику площу будинку".

Нині мешканці будинку розбирають залишки покрівлі, яку повністю знищив вогонь. Через пожежу без даху над головою залишилися восьмеро людей. Дерев'яний другий поверх приватного будинку та перекриття вигоріли за кілька годин.

"Вчора (22 листопада – ред.) повертався додому пізно з роботи, то о дев'ятій годині тут ще працювали пожежні, і ще потім годину, поки вдома вечеряв, відпочивав, проблисковий маячок бачив там у сусідів", – каже сусід Віталій.

Допомагають родині всією вулицею – хтось речами, хтось грошима, а хтось власними руками розчищати залишки старої покрівлі.

"Як не допомагати людям? Вчора на пожежі були і фінансово допомогли людям, небагато звісно, але все ж таки. Такий час нині, людей не можна самих кидати. Тим паче, це Коростишів – люди тут дружні", – каже сусідка Юлія.

Заступник міського голови Коростишева Сергій Бондарчук каже, що жителі будинку поки за допомогою до міської ради не зверталися. Проте для них вже прораховують всі можливі варіанти допомоги.

"Питання нині вивчається, – каже Сергій Бондарчук. – Якщо вони потребуватимуть тимчасове житло, то в нас є гуртожиток, можливо, там їх і розмістимо. Ну і найголовніше – у нас прийнято положення про надання матеріальної допомоги саме такій категорії громадян. Їм потрібно звернутися до управління соціального захисту з пакетом документів і ми на найближчій сесії розглянемо питання про надання їм матеріальної допомоги".

За словами Сергія Бондарчука, окрім допомоги від міської ради, допомогти погорільцям будівельними матеріалами може і місцевий бізнес, але лише після звернення мешканців будинку.