Судитимуть працівників митного посту «Бориспіль», які допустили збитки державі на 7,6 млн гривень

Судебно-юридическая газета

Слідчі ДБР завершили досудове розслідування щодо двох митників митного поста «Бориспіль – аеропорт» Київської митниці. Деталі інформує пресслужба ДБР.

Обвинувальні акти скеровані до суду.

Раніше у жовтні цього року до суду було направлено справу щодо ще одного митника вказаного митного посту.

Внаслідок службової недбалості посадовців державі завдано збитків на суму 7,6 млн гривень.

Протягом 2018-2020 років вони розмитнювали товари загального вжитку як товари військового призначення, неправильно вказуючи код згідно з класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД). Оскільки товари військового призначення не підлягають оподаткуванню, імпортер уникав сплати ввізного мита та податку на додану вартість на понад 7,6 млн гривень.

Працівники митного посту обґрунтовано обвинувачуються у неналежному виконанні службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років та зі штрафом до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ДБР викрило прикордонника на отриманні 100 тисяч грн хабаря.

Також міграційна служба Києва викрила понад 1,5 тисячі порушників правил перебування в Україні.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua, на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.