Ексголову КМДА Попова судять сьомий рік

КИЙ-Інфо

Зараз у Шевченківському суді міста Києва проходить судове засідання у справі ексочільника КМДА Олександра Попова щодо розгону протестувальників Євромайдану в ніч із 29 на 30 листопада 2013. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на засідання суду.

Як відомо, справу Попова почали слухати спочатку через те, що головуюча суддя Оксана Хардіна, яка слухала цю справу всі роки, пішла в декретну відпустку. Тому з 14 квітня 2021 року, цю справу розглядає новий склад колегії суддів. Замість судді Хардіної головуючим суддею у справі став суддя Володимир Бугіль. Судді Павло Слободянюк та Євген Мартинов залишились. Це означає, що справу розглядають по 2 колу.

За нормою кримінально-процесуального кодексу України, якщо хоч один з учасників розгляду кримінального провадження при заміні складу суду виявить бажання розглядати кримінальне провадження спочатку, то суд вимушений це зробити.

Потерпілі, представники потерпілих Євгенія Закревська та Марина Ліліченко і прокурор Олег Багнюк наполягали на продовженні судового розгляду. Захист Попова – адвокат Микола Карнаух – висловив заперечення щодо продовження слухання справи новим суддею.

Прокурор Олег Багнюк на попередніх засіданнях заявляв, що така позиція обвинуваченого та його захисника викликає подив, адже обвинувачений висловлював публічно позицію, що він не визнає свою вину та прагне якнайшвидше домогтися у цій справі остаточного рішення.

На сьогоднішньому засіданні заплановано дослідження письмових доказів. Це вже друге засідання з новою колегією суддів.

Олександру Попову інкримінують незаконну протидію проведенню мирних зборів, мітингів та демонстрацій. Максимальне покарання – 5 років обмеження волі. 7 лютого 2014 його звільнили від кримінальної відповідальності на підставі закону про “амністію” причетних до масових акцій протесту. Але наприкінці лютого Генеральна прокуратура поновила розслідування проти нього й інших посадових осіб, змінивши класифікацію інкримінованих їм злочинів.

Судовий розгляд кримінальної справи за обвинуваченням голови КМДА Попова О. П. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 365 КК України .

Підписуйтесь на наш канал telegram