Продаж приватної інформації: У Харкові та Києві викрили членів міжнародної хакерської групи "Phoenix" (ВІДЕО, ФОТО)

depo.ua

Після викриття в Харкові неповнолітнього автора підробленої "Дії", СБУ розкрила групу хакерів, серед яких були кияни та харків’яни, котрі зламували мобільні телефони, крали паролі та продавали конфіденційну інформацію громадян.

Про це Depo.Харків повідомили в прес-центрі СБУ в Харківській області.

Зловмисники позиціонували себе як учасники міжнародного хакерського угруповання "Phoenix". Спеціалізувалися на дистанційному зламуванні мобільних пристроїв та незаконному збиранні персональних даних.

За даними слідства, до угруповання входили п’ять громадян України, мешканців Києва та Харкова. Всі мали вищу технічну освіту. Зловмисники використовували спеціально розроблене програмне забезпечення і технічні засоби.

Для доступу до облікових записів користувачів мобільних пристроїв хакери використовували фішингові ресурси – копії сайтів відомих виробників мобільних пристроїв Apple, Samsung та ін.

Користувач пристрою, завантажуючи застосунок чи програму на такому сайті, надавав пароль до облікового запису. Зловмисники копіювали інформацію, що зберігалася на телефоні.

Отримані дані дозволяли знімати кошти з рахунків та продавати третім особам інформацію про приватне життя.

Середня вартість за несанкціонований доступ до облікового запису власника мобільного телефону становив 200 доларів.

Ще одним видом діяльності зловмисників було розблокування викрадених та загублених гаджетів Apple. Згодом їх продавали через мережу підконтрольних магазинів у Києві та Харкові.

За оперативними даними, хакери вели діяльність понад два роки, а їхніми жертвами за цей час стали кілька сотень осіб.

Під час п’яти обшуків у офісах, підпільних технічних центрах, які функціонували під видом магазинів з продажу телефонів, та фактичного мешкання зловмисників у Києві та Харкові, правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони, програмне забезпечення і технічні засоби, викрадені мобільні телефони.

Вирішується питання щодо оголошення про підозру учасникам угруповання за ст. 361 (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові викрили неповнолітнього, який створив найбільший канал розповсюдження підробленої "Дії". На телеграм-бот і канал зловмисника, які вже заблоковані, підписалися понад 20 тисяч осіб.