Ламали доступи та продавали приватні дані: СБУ викрила "групу хакерів" з Києва та Харкова

UA: Cуспільне мовлення

П'ятеро жителів Києва та Харкова з вищою технічною освітою стали фігурантами справи про незаконне втручання в комп'ютерні системи. За даними слідства, протягом двох років вони зламували мобільні телефони та продавали персональні дані.

Про викриття групи хакерів, які позиціонувалися як "учасники міжнародного хакерського угруповання "Phoenix", 24 листопада повідомили в Службі безпеки України.

"У своїй діяльності зловмисники використовували спеціально розроблене програмне забезпечення і технічні засоби. Для отримання доступу до облікових записів користувачів мобільних пристроїв хакери використовували фішингові ресурси — копії сайтів відомих виробників мобільних пристроїв Apple, Samsung та ін.", — зазначає СБУ.

Коли користувач завантажував застосунок чи програму на підробленому сайті, зловмисники отримували пароль до облікового запису та копіювали інформацію з телефону.

"Отримані у такий спосіб дані дозволяли зловмисникам знімати кошти з рахунків громадян та продавати третім особам інформацію про їхнє приватне життя. Середня "вартість" за несанкціонований доступ до облікового запису власника мобільного телефону становив $200", — повідомляють у Службі безпеки.

За даними слідства, учасники групи також займалися розблокуванням викрадених, загублених телефонів Apple та їхнім продажем через "мережу підконтрольних магазинів у Києві та Харкові".

Від дій фігурантів, за даними СБУ, постраждали кілька сотень людей. Під час п'яти обшуків вдома, в офісах та підпільних технічних центрах, де працювала група, силовики вилучили техніку та програмне забезпечення. За ст. 361 Кримінального кодексу їм може загрожувати від трьох до шести років тюрми.