Нардеп Новинський вніс заставу за міського голову Одеси Труханова

NTA

Міський голова Одеси Геннадій Труханов вийшов під заставу у справі НАБУ та САП. Гроші у розмірі 30 мільйонів гривень перерахували вчора ввечері.

Про це повідомила Суспільне із посиланням на пресслужбу ВАКС. 17-го листопада колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду залишила заставу для мера Одеси Геннадія Труханова такою, як її визначили раніше, – 30 мільйонів гривень.

Кошти мали перерахувати впродовж 5-ти робочих днів. Це 30,2 мільйона гривень у справі про заволодіння земельними ділянками в Одесі.

«Внесли у повному обсязі», – підтвердила «Українській правді» речниця ВАКС Олеся Чемерис.

Гроші надав народний депутат України Вадим Новинський. Справа НАБУ та САП стосується створення та функціонування злочинної організації в Одесі. До неї, як вважають правоохоронці, залучили мера міста Геннадія Труханова, бізнесмена Володимира Галантерника та декількох посадовців із робітниками приватних компаній.

Злочинна схема полягала у виведенні земельних ділянок із власності громади та передачі їх під забудову приватній компанії «Будова». Як зазначало обвинувачення, Труханов зловживав своїм службовим становищем мера та підписував документи щодо надання об’єктів у право власності.

Упродовж 2016-2019-го років громада міста через цю схему втратила щонайменше 6 земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 мільйон гривень. Загальний розмір шкоди, за результатами експертизи, – 689 мільйонів гривень.

Вищий антикорупційний суд обрав для мера Одеси заставу у розмірі 30 мільйонів гривень, бенефіціару компанії «Будова» Дмитру Дімарському – 59,4 мільйона гривень, директорці юридичного департаменту ОМР Інні Поповській – 26 мільйонів гривень, депутату Василю Шкрябаю – 8 мільйонів та колишньому прокурору Одещини Олегу Жученку – 2,6 мільйона.

Нагадаємо, ще в жовтні Вищий антикорупційний суд (ВАКС) визначився із запобіжним заходом меру Одеси Геннадію Труханову. Його підозрюють у привласненні землі в Одесі. Застава за Труханова – 30 мільйонів гривень. Крім того, він мав здати паспорт для закордонних поїздок.

До Дня Одеси голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, міський голова Геннадій Труханов і колишній кандидат у мери від «Слуги народу», гуморист Олег Філімонов записали відеоролик, де виконують відому пісню Леоніда Утьосова «Біля Чорного моря». До співів долучили російських артистів, які публічно підтримали агресію Росію проти України, – Нону Гришаєву та Юрія Стоянова.