"Конверти щастя" про виграш сотень тисяч: яку нову схему вигадали аферисти

internetua

У Києві розпочалась нова хвиля шахрайства. Аферисти кидають в поштові скриньки “конверти щастя” про нібито виграш у лотерею, чим сподіваються виманити гроші у довірливих українців.

У чому полягає схема?

Жителі столиці розповіли, що при перевірці поштових скриньок помітили дивні листи з брошюрою. У ній розповідають про акцію “Щаслива купюра”.

Згідно з умовами, власник брошюри, на якій зображена купюра з унікальним кодом 17492, може отримати виграш у розмірі 400 000 гривень. Для цього необхідно стерти захисне покриття,аби переглянути код і якщо він виявиться “17492” зателефонувати за номером телефону 0 800 30 97 15.

Перевіривши цей номер телефону у базі контактів, стає зрозуміло, що це справа рук шахраїв. Десятки користувачів мережі вказують, що цей номер належить шахраям, які обіцяють виграш в лотереї.

Також у телефонному довіднику цей номер вказується як небезпечний на 85 %.

Ймовірно, зателефонувавши за номером, отримувача "виграшної" лотерейної брошюри попросять назвати номер картки та інші платіжні дані для переказу виграшу. Однак в таких випадках майже завжди "переможець" не просто не отримує обіцяне, а й втрачає кошти, які були на картці.

Раніше ЗМІ писали, що за цим номером уже були вирахувані шахраї, які також обіцяли виграш 400 000 гривень, але за те, що довірливий читач газети вгадає назви українських міст на літеру "Б".

За телефоном ввічлива операторка розпитувала про те, як живе людина, що має з майна, а в кінці пропонувала купувати "товар" - сумнівні медичні препарати.

Источник: novyny.live