На Вінниччині затримали посадовця Повітряних сил ЗСУ. Військвого підозрюють у держзраді

Vinbazar.com

На Вінниччині посадовця однієї з військових частин Повітряних сил Збройних Сил України підозрюють у співпраці з Росією. Чоловік приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці.

Про це повідомляють у Службі безпеки України.

“У Вінницькій області запобігли можливій передачі спецслужбам РФ секретних даних щодо підрозділів протиповітряної оборони України. У ході слідчих дій у зловмисника вилучили незаконно одержані матеріали щодо систем захисту вітчизняних оборонних об’єктів, у тому числі й підрозділів бойової авіації. Наразі перевіряється інформація щодо причетності військовослужбовця до агентурної мережі російських спецслужб”, - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що посадовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці. Для цього він незаконно копіював секретні оборонні відомості і зберігав їх вдома.

У ході досудового розслідування з’ясувалося, що двоє його родичів добровільно взяли громадянство Росії. За даними слідства, до 2017 року вони постійно проживали на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим.

“При цьому один з них приховав наявність російського громадянства під час вступу до одного із закладів вищої освіти Збройних Сил України. Йому скасували допуск до держтаємниці та звільнили з лав військового вишу”, - йдеться у повідомленні.

Триває слідство. Наразі фахівці встановлюють усіх причетних до державної зради.