Російські військові стягують до кордону з Україною техніку “у кількості, яка насторожує” - аналітики

UNN

Аналітики з Conflict Intelligence Team зібрали з соціальних мереж нові фотографії та відео, які, як стверджується, свідчать про пересування російських військ та військової техніки в області, що межують з Україною, передає УНН.

Деталі

Аналітики зазначають, що стягування нової техніки відбувається у Воронезьку область, а також зі Ставропілля у бік окупованого Криму.

“Слід зазначити, що, крім військ, до кордону України, мабуть, звозять і техніку, причому в кількості, яка насторожує, яку лише з натяжкою можна спробувати пояснити переозброєнням бойових частин”, — йдеться у матеріалі.

На думку спеціалістів, пересування військ відбувається порівняно повільно. Однак якщо вона відбуватиметься в такому ж темпі до січня, то загальна чисельність угруповання військ біля кордону та в Криму значно перевищить стягування військ РФ у квітні цього року.

Дослідники погоджуються з оцінками розвідок України та країн Заходу, що “готовність до можливої операції на підконтрольній українській владі території буде досягнута щонайменше не раніше початку наступного року”.

Контекст

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що Росія готується до нападу на країну в кінці січня або початку лютого 2022 року.

Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі та Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.

При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже в даний час проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися, включаючи протести проти вакцинації від COVID-19 і міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі.

Україна, зі свого боку, на додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряного, протиракетного і безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.

Новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.

Наприкінці жовтня іноземні ЗМІ повідомили про стягування російських військових до кордону з Україною.

Речник Президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не має підтвердження інформації про те, що Росія знову нарощує кількість військових у Криму, ОРДЛО та поблизу українських кордонів. Міністерство оборони спочатку назвало ці повідомлення елементами психологічного або пропагандистського тиску, кажуть в ОПУ.

Однак новина викликала занепокоєння деяких офіційних осіб у США та Європі. Так, Пентагон заявив, що стежить за нарощуванням російських військ біля кордонів України.

Раніше Франція і Німеччина застерегли Росію від заподіяння шкоди територіальній цілісності України на фоні масштабної і незвичайної концентрації російських військ на кордонах країни.