Канада розглядає декілька способів посилення військової допомоги Україні

UNN

Канада розглядає можливість посилення своєї військової місії в Україні на тлі дебатів про те, чи допоможуть додаткові сили НАТО утримати президента Росії Володимира Путіна від подальшої агресії України. Про це пише The Globe and Mail із посиланням на два неназваних джерела, передає УНН.

Цитата

“Два джерела, знайомі з перебігом обговорення, повідомили газеті, що нещодавно призначений міністр оборони (Канади. — ред.) Аніта Ананд розглядає можливість розгортання сотень додаткових військовослужбовців для підтримки канадських солдатів, які вже перебувають в Україні з навчальною місією. Серед інших варіантів — перекидання військового корабля в Чорне море або передислокація деяких винищувачів CF-18, які в даний час базуються в Румунії”, — йдеться у повідомленні.

Деталі

Видання відзначає, що “будь-яке посилення буде посланням Путіну, який уже вдруге цього року б’є на сполох, збираючи війська і техніку біля кордонів своєї країни з Україною”.

Контекст

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що Росія готується до нападу на країну в кінці січня або початку лютого 2022 року.

Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі та Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.

При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже в даний час проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися, включаючи протести проти вакцинації від COVID-19 і міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі.

Україна, зі свого боку, на додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряного, протиракетного і безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.

Новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.

Наприкінці жовтня іноземні ЗМІ повідомили про стягування російських військових до кордону з Україною.

Речник Президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не має підтвердження інформації про те, що Росія знову нарощує кількість військових у Криму, ОРДЛО та поблизу українських кордонів. Міністерство оборони спочатку назвало ці повідомлення елементами психологічного або пропагандистського тиску, кажуть в ОПУ.

Однак новина викликала занепокоєння деяких офіційних осіб у США та Європі. Так, Пентагон заявив, що стежить за нарощуванням російських військ біля кордонів України.

Раніше Франція і Німеччина застерегли Росію від заподіяння шкоди територіальній цілісності України на фоні масштабної і незвичайної концентрації російських військ на кордонах країни.