Навіщо кропивницька журналістка придбала COVID-сертифікат (ФОТО, ВІДЕО)

З перших уст

Кропивницька журналістка, депутатка обласної ради купила підроблений COVID-сертифікат, у якому зазначено, що вона отримала дві дози вакцини.

За словами Олени Сідорової, користуватися фальшивим документом не збирається, придбавала його задля експерименту. Про це розповіла Суспільному. (https://suspilne.media/183652-kropivnicanka-kupila-pidroblenij-covid-sertifikat/)
Олена Сідорова показала сертифікат, який придбала за 600 гривень. Його отримала поштою з Києва на наступний день після замовлення. 50 гривень заплатила за доставку.
”Мені було цікаво, чи справді його так легко купити. Виявилося, дуже легко. Зайшла на відповідний сайт, вибрала потрібну довідку, і через три хвилини мене набрали з колцентру. Уточнили всі дані, сказали, що надішлють код посилки. На самій посилці вказані конкретні компанії, від яких надійшов сертифікат, конкретні лікарі”, – зазначила Олена.
Задля продовження експерименту поїхала на кропивницьку автостанцію №1 з підробним сертифікатом, щоб подивитись, чи перевірять у неї фальшдокумент.
Головна санітарна лікарка області Надія Оперчук розповіла, що повідомлень про підробку сертифікатів чи результатів ПЛР-тестуванняв центр контролю та профілактики хвороб не надходило.
За інформацією начальника головного управління поліції області Романа Козьякова, за виготовлення та використання підроблених документів передбачена відповідальність – від штрафу до обмеження волі:
”Санкція статті 358 Кримінального кодексу України визначає за подібне покарання у вигляді обмеження волі на термін до двох років”.
Речниця поліції області Віталіна Бевзенко сказала, що фактів виявлення підроблених ковід-сертифікатів станом на вчора, 24 листопада, в області не фіксували.
Деталі – у відео (https://suspilne.media/183652-kropivnicanka-kupila-pidroblenij-covid-sertifikat/).