Кримінальна відповідальність за підробку COVID-сертифікатів не злякала ще двох мешканців Хмельницького

Хмельницький TIMES

У Хмельницькому правоохоронці викрили осіб, які підробляли міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19.

Як повідомили у поліції, до складу групи входили двоє підприємців з Хмельницького зі сфери туризму та працевлаштування за кордоном, а також лікарка — очільниця центру первинної медико-санітарної допомоги однієї із сільських рад на Рівненщині.

Зазначається, що клієнтами фігурантів були особи, які вирушали на роботу чи відпочинок за кордон, але не бажали вакцинуватися від COVID-19.

До складу групи входили двоє хмельничан: 39-річна жінка, яка працювала у сфері туризму, а також 49-річний чоловік, сферою діяльності якого було надання послуг по отриманню закордонних віз та працевлаштування за кордоном.

“Міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19 мали всі ознаки офіційного документа: видані та підписані уповноваженою особою і завірені печаткою за встановленою формою, зареєстровані в системі «еHealth» МОЗ України та під’єднані до додатку «ДІЯ». Це забезпечувала третя фігурантка — очільниця центру первинної медико-санітарної допомоги однієї із сільських рад на Рівненщині”, – розповідають подробиці правоохоронці.


Правоохоронці провели 5 санкціонованих обшуків, в ході яких вилучили мобільні телефони, ноутбуки, документацію.

Розслідування здійснюється у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем групою осіб) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 3 до 6 років позбавлення волі.

Читайте також: За добу майже дев’ять тисяч жителів Хмельниччини щепились від COVID-19