Підприємці з Хмельницького спільно з лікаркою з Рівненщини підробляли COVID-сертифікати - СБУ

UA: Cуспільне мовлення

На Хмельниччині СБУ викрила схему підробки сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу та міжнародних COVID-свідоцтв. Організували протиправну діяльність двоє підприємців з Хмельницького, залучивши до схеми медпрацівницю з Рівненщини.

Про це Суспільному повідомила речниця управління Служби безпеки України у Хмельницькій області Людмила Рябчук.

За її інформацією, "послугами" підприємців користувалися колишні та діючі посадовці, правоохоронці та бізнесмени з різних областей України.

"Як додаткову опцію, вони пропонували своїм клієнтам турфірми швидке виготовлення "сертифікатів про вакцинацію". Вартість одного підробленого міжнародного свідоцтва становила 1800 гривень, а внесення відомостей про вакцинацію до баз даних без її проведення – 150 євро. Щомісяця ділки заробляли на підробках понад 300 тисяч гривень", - повідомила Людмила Рябчук.

За даними СБУ, підприємці залучили до схеми медпрацівницю центру первинної медико-санітарної допомоги однієї із сільських рад на Рівненщині. Вона вносила інформації про псевдовакцинацію до реєстру "eHealth".

"Міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19 виготовляли з реквізитів ліцензованих лікарів та медичних закладів України. Підробки мали всі ознаки офіційного документа: видані та підписані нібито уповноваженою особою і завірені печаткою за встановленою формою", - додає Людмила Рябчук.

Наразі за даним фактом правоохоронці розпочали кримінальне провадження за частиною. караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.Вирішується питання про оголошення про підозру фігурантам схеми.