На Херсонщині ботоферма з понад 20 тисячами фейкових акаунтів розсилала повідомлення про "мінування"

depo.ua

Зрадниками виявилися кілька місцевих мешканців, які розміщували у себе вдома відповідну техніку і займалися підривною діяльністю.

Про це повідомляє Depo.Херсон з посиланням на прес-службу СБУ.

Зловмисники проводили спеціальні інформаційні операції для розхитування суспільно-політичної обстановки в Україні. Для цього вони створили понад 20 тисяч фейкових акаунтів у соцмережах, форумах та популярних месенджерах.

Через анонімні профілі поширювали дезінформацію про внутрішню ситуацію у нашій країні. Крім того, зловмисники розсилали неправдиві повідомлення щодо "мінування" інфраструктурних об’єктів на території регіону.

До організації ботоферми причетні декілька місцевих жителів. Для маскування акаунтів вони використовували спеціальні телекомунікаційні пристрої. Оплату від своїх "кураторів" отримували через заборонені в Україні російські платіжні системи.

Під час обшуків за адресами перебування організаторів ботоферми правоохоронці виявили: понад три тисячі сім-карток і комп’ютерну техніку із доказами незаконних дій.

Зараз вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру у вчиненні злочину та обрання судом мір запобіжних заходів.

Відкрите кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування.

Нагадаємо, нещодавно затримали херсонця, який під виглядом працевлаштування втягував одеситів у протиправну діяльність за кордоном.