Відео: поліція викрила угруповання, яке підробляло COVID-сертифікати

UA.NEWS

У Вінницькій області поліцейські зупинили злочинну діяльність угруповання, яке налагодило продаж підроблених COVID-сертифікатів. Серед шахраїв були лікарі та працівники туристичної сфери.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

Уточнюється, що до групи входили медичні працівники двох лікарень області, працівники вінницьких турфірм та посередники.

Ковидні-злочинці продавали підроблені сертифікати про вакцинацію з внесенням інформації в електронну систему охорони здоров'я. Їх "бізнес" працював близько двох місяців. Вони шукали клієнтів за допомогою оголошень в закритих групах в месенджерах. За сертифікат вони брали 250 євро.

Під час обшуку працівники поліції виявили та вилучили речові докази їхньої злочинної діяльності: комп'ютери, банківські картки, мобільні телефони.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч.3 ст. 362 КК України (несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї). Тепер шахраям може світити до 6 років в'язниці.

Раніше ми писали, що поблизу Львова правоохоронці викрили домашню друкарню, де зловмисник виготовляв підроблені сертифікати про вакцинацію проти коронавірусу. Фейкові документи призначалися для українських працівників.