Українських моряків звинуватили в причетності до торгівлі людьми

NTA

Оперативники Одеського прикордонного загону разом з іншими правоохоронцями викрили злочинне угруповання, яке перевозило нелегальних мігрантів з Азії у країни Європи.

Про це повідомила пресслужба МВС. Уродженець Херсонської області, вербував українських моряків, які мали проблеми з дозвільними документами та перебували у скрутному становищі.

Фігурант злочинної схеми разом зі спільниками у країнах ЄС обіцяв вирішити «питання» щодо працевлаштування їх на високооплачувану роботу на кораблях далекого плавання за кордоном.

«Зрештою місцем роботи цих моряків ставали яхти, які займалися «туристичними турами» для нелегальних мігрантів із Західної Азії до Греції та Італії. Крім того, жертвами протиправної діяльності були не лише моряки, а й інші громадяни, які не мали жодних навичок у судноплавстві», – сказано в повідомленні.

За кожного завербованого українця злочинець отримував по 2 тисячі доларів.

Замість зарплат багато моряків засудили на значні терміни у країнах Європи, а чимало нелегальних мігрантів гинули у Середземному морі.

Наразі фігуранта злочинної схеми затримано. Йому повідомили про підозру за статтею Кримінального кодексу України «Торгівля людьми». Нагадаємо, що щонайменше 31 мігрант загинув у Ла-Манші після того, як потонув їхній човен, що прямував до Великої Британії. Чотирьох підозрюваних у торгівлі людьми заарештували в середу за підозрою у причетності до затонулого човна.

Служба безпеки України провела антитерористичні навчання у районі проведення операції Об’єднаних сил – у Старобільському районі Луганської області.