Екс-поліцейський з Полтавщини торгував особистими даними українців з баз даних

depo.ua

Зловмисник за гроші надавав особисті дані українців з державних, комерційних баз даних, зокрема, з банківських установ та операторів мобільного зв'язку.

Про це Depo.ua з посиланням на прес-службу Офіс генерального прокурора.

Екс-правоохоронець торгував закритою інформацією з бази даних Міністерства внутрішніх справ, Державної податкової служби, Державної міграційної служби, Державної фіскальної служби, Міністерства юстиції України, Пенсійного фонду України. Своїх клієнтів він знаходив за оголошеннями в Telegram-каналах, а оплату отримував на банківські картки третіх осіб.

Під час слідства було зафіксовано збут інформації щодо двох українців з баз, отриманих з:

"АРМОР" (інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, яка дає доступ до інформації про судимість, про нерозкриті злочини, дозволи на зброю тощо);

"РАЦС" (Державний реєстр актів цивільного стану громадян);

"ІТС ГАРТ" (інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю, яка дає доступ до бази даних Державної прикордонної служби України "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України").

Це коштувало 16 тисяч гривень.

Крім того, екс-поліцейський хотів продати за 29 тисяч гривень інформацію, що містить банківську таємницю.

"Правоохоронці затримали його "на гарячому" під час перемовин стосовно цієї "операції". Наразі зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 361-2 (несанкціонований збут та розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах) Кримінального кодексу України та вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу", – розповіли в СБУ.

Нагадаємо, минулого року хакери опублікували дані клієнтів великої української IT-компанії. Хакери опублікували ще й персональні дані близько 200 осіб – ймовірно, співробітників SoftServe.