Ситуація на кордоні з Росією: біля України не фіксується переміщення військової техніки або особового складу ЗС РФ

UNN

Кордон України з Росією від моменту агресії Російської Федерації перебуває на посиленні. На сьогодні біля самого кордону України не фіксується переміщення військової техніки або особового складу ЗС РФ, однак воно може відбуватись за десятки чи сотні кілометрів до нього. Про це повідомив УНН помічник голови Держприкордонслужби України — прессекретар Андрій Демченко.

Цитата

“Кордон з Росією від моменту агресії Російської Федерації по відношенню до України перебуває на посиленні. Тобто сили Державної прикордонної служби, наші наряди, несуть службу посилено, там також є резерви бойові, які мають навченість ведення бойових дій, і також це співпраця зі Збройними силами, Нацгвардією”, — повідомив Демченко.

Деталі

Як наголосив помічник голови ДПСУ, задача прикордонників у разі загострення ситуації — стримати ворога до підходу основних сил армії.

На питання про те, чи відбувається додаткове посилення ділянки кордону наразі, на тлі повідомлень про збройне нарощування російських сил, співрозмовник відповів, що “це — питання відбиття агресії”.

“Це питання співпраці Державної прикордонної служби зі Збройними Силами, оперативного володіння інформації підрозділами розвідки, оскільки, знов таки, поряд самого кордону України не фіксується переміщення військової техніки або особового складу ЗС РФ. Те, що говорять про перебування техніки на території Росії — воно може відбуватись за десятки а то і сотні кілометрів до кордону”, — пояснив він.

Контекст

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що Росія готується до нападу на країну в кінці січня або початку лютого 2022 року.

Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі та Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.

При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже в даний час проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися, включаючи протести проти вакцинації від COVID-19 і міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі.

Україна, зі свого боку, на додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряного, протиракетного і безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.

Новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.

На початку листопада іноземні ЗМІ повідомили про стягування російських військових до кордону з Україною.

Прес-секретар Президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не має підтвердження інформації про те, що Росія знову нарощує кількість військових у Криму, ОРДЛО та поблизу українських кордонів. Міністерство оборони спочатку назвало ці повідомлення елементами психологічного або пропагандистського тиску, кажуть в ОПУ.

Однак новина викликала занепокоєння деяких офіційних осіб у США та Європі. Так, Пентагон заявив, що стежить за нарощуванням російських військ біля кордонів України.

Раніше Франція і Німеччина застерегли Росію від заподіяння шкоди територіальній цілісності України на фоні масштабної і незвичайної концентрації російських військ на кордонах країни.